23 Şubat 2020 Pazar 20:38:01
Facebook  Twitter  instagram  youtube    Türkçe   English  

GTİ AŞ Genel Kurulu Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi

Gümrük ve Turizm İşletmeleri (GTİ) AŞ Genel Kurulu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla 27.04.2019 Cuma günü Ankara’da gerçekleştirildi.​ Gerçekleşen toplantıya Odamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Sebahattin ÖNER katılım sağladı.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada GTİ’nin gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Türkiye’nin dış ticaretinin yarısının kara gümrük kapılarından yapıldığını ama yıllarca Gümrük kapılarına yatırım yapılmadığı için, kötü koşullardan dolayı bir sürü problem çıktığını ve ek maliyetlere neden olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu,üyelerinin çektiği bu sıkıntıları çözebilmek için 2005 yılında ilk adımı attıklarını ifade etti.

 

GTİ AŞ.’nin kamu-özel sektör işbirliğinin en başarılı örneği haline geldiğini belirten TOBB Başkanı, dünyada örnek proje haline geldiğini, Birleşmiş Milletler’in de bu projeyi bütün dünyaya gösterdiğini, ‘Gümrüklerinizi güvenli ve hızlı hale getireceksiniz Türkiye gibi yapın, TOBB gibi yapın’ dediklerini aktardı.

 

GTİ AŞ.Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız da konuşmasında şirketin 2018 yılı faaliyetleri hakkında bilgi verdi.